Úvod Soutěž Ceník Kontakt
Info/pravidla Pořadí sezóny Vyhodnocená kola Archiv 2020 Archiv 2019
King of the Hot Lap - dlouhodobá soutěž pro každého. Buď nejrychlejší - staň se králem motokár v Břeclavi!

Pravidla soutěže

1. Soutěž probíhá v půjčovně motokár v Břeclavi, a to nepřetržitě (v provozní době půjčovny) od 1. 5. do 24. 10. 2021.

2. Vypsané kategorie pro sezónu 2021:
1) Absolutní pořadí - určeno pro kohokoliv bez rozdílu věku a pohlaví

2) Ladies cup alias "dámský pohár" - pro ženy, slečny, dívky, dámy bez rozdílu věku

3) Junior cup alias "juniorský pohár" - pro jezdce a jezdkyně, kteří při svém prvním zapojení se do soutěže v sezóně 2021 ještě neoslavili patnácté narozeniny

4) Mini junior cup alias "pohár pro nejmladší" - pro jezdce a jezdkyně, kteří při svém prvním zapojení se do soutěže v sezóně 2021 ještě neoslavili jedenácté narozeniny

Každý může soutěžit pouze v jedné kategorii. Ženy si mohou zvolit, zda budou soutěžit v Absolutním pořadí, nebo v Ladies cupu. Dívky nejvýše čtrnáctileté si mohou zvolit, zda budou soutěžit v Ladies cupu, nebo Junior cupu. Junioři nejvýše desetiletí si mohou zvolit, zda budou soutěžit v Mini junior cupu, nebo Junior cupu. V sezóně může jezdec/jezdkyně, má-li tuto možnost, jedenkrát změnit kategorii - body získané do okamžiku přestupu se však nepřenáší.

3. Soutěže se může zúčastnit každý zákazník, který si zakoupí desetiminutovou jízdu na motokáře Hubi/Honda 270 (nebo MS Kart/Honda 200 v případě jezdce juniorského věku) nebo vyjede desetiminutovou jízdu z permanentky. Záměr účastnit se soutěže musí být zákazníkem obsluze nahlášen nejpozději po dokončení jízdy a obdržení výsledkové listiny, aby mohl být čas soutěžícího jezdce zapsán do tabulky.
Při akcích na pronajaté dráze s vyloučením veřejnosti se do soutěže z důvodu objektivity započítávají pouze časy z desetiminutových nebo kratších jízd. Do soutěže je v rámci jednotlivého kola každému účastníkovi započítán jeho nejlepší čas (=nejrychleji zajeté kolo v rámci jízdy, resp. ve všech jízdách v rámci daného kola).

4. Soutěž se skládá celkem ze šesti kol:
- 1. kolo: květen
- 2. kolo: červen
- 3. kolo: červenec
- 4. kolo: srpen
- 5. kolo: září
- 6. kolo: říjen - pouze do 24.10.!!!
Pořadí za jednotlivá kola se vyhodnocuje zvlášť a deset nejrychlejších jezdců / jezdkyň každé kategorie získá za své umístění v daném kole body do celkového pořadí celé sezóny dle následujícího klíče:
1. místo - 14 bodů
2. místo - 11 bodů
3. místo - 9 bodů
4. místo - 7 bodů
5. místo - 6 bodů
6. místo - 5 bodů
7. místo - 4 body
8. místo - 3 body
9. místo - 2 body
10. místo - 1 bod

Každému se do celkového pořadí započte jeho 5 nejvyšších bodových zisků z jednotlivých kol - jeden nejhorší výsledek se škrtá. Nezúčastní-li se jezdec jednoho soutěžního kola, škrtá se mu tento nulový bodový zisk. V praxi to znamená, že může jezdec účast v jednom soutěžním kole vynechat, aniž by utrpěl bodovou ztrátu z hlediska hodnocení celé sezóny.

Průběžné pořadí v aktuálně probíhajícím kole je k dispozici na vývěsní tabuli přímo v půjčovně a každé pondělí bude zveřejňováno také na facebookové stránce půjčovny - MotokaryBreclav.

4.1. V případě dosažení shodného času dvěma nebo více jezdci získávají všichni tito stejný počet bodů. Pokud např. tři jezdci zajedou shodný čas, který je třetí nejlepší v tabulce, získají shodně po devíti bodech. Nejbližší následující jezdec získá body za šesté místo (neboť jej předčilo 5 jezdců).

4.2. Po vyhodnocení dokončeného kola se časy "nulují" a od prvního dne následujícího kola se začíná opět "s čistým štítem".

4.3. Posloupnost kritérií pro určení konečného pořadí sezóny při bodové shodě dvou nebo více jezdců:
1) Vyšší počet lepších umístění (jezdec, který např. v rámci jednoho kola zvítězil, se celkově umístí před jezdcem, který získal v součtu stejný počet bodů, ale jeho nejlepším umístěním v rámci jednotlivých kol bylo druhé místo;
2) Vyšší bodový zisk v posledním kole sezóny (říjen).

5. Ocenění
5.1. V rámci každého měsíce: tři nejrychlejší jezdci / jezdkyně každé kategorie získají trofej nebo plaketu.
5.2. Za celou sezónu: tři jezdci / jezdkyně s nejvyšším bodovým ziskem v každé kategorii získají velký pohár se jménem.